sobota, 30 marca 2013

Niemożliwe staje się możliwe

Skończył się właśnie czas Wielkiego Postu i świętujemy największe wydarzenie w dziejach świata – Zmartwychwstanie Chrystusa Pana. Minione czterdzieści dni były okazją do przemeblowania serca w myśl wskazań Pana Jezusa i umocnienia się w nadziei, że razem z nim wiele w naszym życiu możemy zmienić. Pusty grób, jest świadectwem potęgi naszego Boga, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. To jest dla nas dobra nowina, na całą rzeczywistość przez nas doświadczaną w domu, rodzinie, Ojczyźnie, kibicowskiej wspólnocie. Niemożliwe staje się możliwe! Nam pozostaje tylko żyć ta nadzieją i włączać się wytrwale we wszystkie inicjatywy, które służyć mają zmianie na lepsze świata wokół nas, obronie naszych wartości, tak bardzo pogardzanych przez dzisiejszy świat. Czeka nas ciekawa wiosna i może wreszcie dla nas słońce w pełni zaświeci. Ostatni tydzień mobilizacji środowiska w akcji wsparcia dla kibiców Lechii pokazał, że chociaż wiele nas dzieli jeszcze więcej łączy. I to jest dobra prognoza. W poniedziałek Wielkanocny decyzją władz klubu Lechia Gdańsk część pieniędzy ze sprzedaży biletów na mecz z krakowską Wisłą zostanie przeznaczona na pomoc kibicom poszkodowanym w wypadku autokarowym. Teraz potrzeba będzie wiele środków na rehabilitację, tych którzy wyszli z wypadku bardzo poobijani. Decyzja klubu to dobra wiadomość, dlatego warto pobić rekord frekwencji na PGE Arenie i włożyć swoją cegiełkę dla potrzebujących braci. Zatem do zobaczenia na meczu przyjaźni z Biała Gwiazdą. 

W świątecznym czasie wszystkich pozdrawiam i zapewniam o modlitwie. 

ks. Jarosław Wąsowicz SDB
(Gazeta Polska Codziennie, 30 - 31 marca 2013 r.)
 

1 komentarz:

  1. Działania jakie dla swoich braci z Lechii podjęli kibice z całej Polski potwierdzają, to co napisał ks. K. Wons SDS w "Poznajcie siebie w świetle słowa Bożego"
    "...Bóg nigdy nie przestaje wątpić w nasze dobro i piękno, które wpisał w nasze człowieczeństwo w chwili stworzenia... Czeka na swe dzieci i nigdy nie wątpi, że dobro raz w nich zasiane, rozbudzi w nich tęsknotę za dobrocią Ojca i przyprowadzi ich do Niego... Każdy z nas wyszedł z rąk Boga dobry i piękny i ten obraz musimy w sobie nieustannie odnajdować.
    Błogosławionych Świąt. Chrystus Zmartwychwstał.
    Alleluja!!!

    OdpowiedzUsuń