sobota, 21 grudnia 2013

Kibolskie Jasełka

Z oryginalnym pomysłem zorganizowania kibicowskich jasełek wyszli fani Śląska Wrocław. Szkoda, że nie mogłem skorzystać z ich zaproszenia. Naszym czytelnikom uchylę nieco rąbka tajemnicy z wyjątkowego scenariusza. Wszystko, jak zapewniają odbędzie się tak, jak należy. Będzie Święta Rodzina, aniołowie, pastuszkowie i zły Herod. Jego siepacze wysłani po dzieciątko Jezus, wystąpią w mundurach ZOMO, które ostatnio się uaktywniło na ulicach przy okazji prowokacji podczas patriotycznych manifestacji. Małego Jezusa uratuje pastuszek, który łapie funkcjonariusza w zasadzkę i wykrzykuje „Mam tego komunistę!”. Resztę trzeba zobaczyć samemu! Przedstawienie rozpocznie się w niedzielę o 15.00 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Kibolskie Jasełka będą miały wymiar ekumeniczny, ponieważ na przedstawienie zostali zaproszeni przez kibiców biskup katolicki i ewangelicko augsburski. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam wszystkich ciekawskich.Dopinamy w tych dniach ostatecznie program kibicowskiej pielgrzymki, która jest dedykowana Powstańcom Warszawy w 70 rocznicę ich narodowego zrywu. Przypomnę, że odbędzie się ona 4 stycznia 2014 r. i rozpocznie uroczystą Msza św. W kaplicy cudownego obrazu Królowej Polski. Potwierdził ostatecznie swój koncert Tadek Polkowski z repertuarem patriotycznego hip –hopu. Tadek będzie promował także trasę koncertową Burza 2014, z którą rusza w Polskę w przyszłym roku i związana one będzie podobnie, jak nasza pielgrzymka z okrągłą rocznicą powstania. Z wykładem wystąpi już zapowiadany Leszek Żebrowski. Na pielgrzymce będzie można nabyć wiele jego książek, m.in. „Paszkwil Wyborczej”, w którym autor obnaża i nokautuje z pozycji naukowych kłamstwa gazety Michnika, na której łamach pisano swego czasu, że AK i NSZ wytłukły mnóstwo niedobitków z getta. Zaraz po świętach pojawią się w internecie plakaty pielgrzymkowe. Proszę o ich dalsze rozprowadzanie w sieci.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, w których Jezus przychodzi do każdego z nas, jako obiecany Mesjasz, Zbawiciel, Książe Pokoju, składam Wam kochani życzenia nieustannej Jego obecności w Waszym Życiu. Niech nasz Pan prostuje kręte drogi naszego życia i rodzi się w naszych sercach każdego dnia, a nie tylko przy okazji Wigilii i tego szczególnego świątecznego nastroju.

Podnieś rączkę Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę Miłą!

ks. Jarosław Wąsowicz SDB
(Gazeta Polska Codziennie, 21 - 22 grudnia 2013 r.)
 

2 komentarze:

 1. Ależ EKIPA będzie na tej pielgrzymce - "klękajcie narody" :)
  Jak Bóg PIĘKNIE objawia swoje działania. Wspominam tą pierwszą pielgrzymkę i myślę, że to podobnie jak w Nowej Hucie, jak w filmie "Tajemnica tajemnic" widać, że oddanie się Pani Jasnogórskiej w opiekę powoduje te obfite łaski Boże.
  "Bóg naszych ojców i dziś jest nad nami!
  Więc nie dopuści upaść w żadnej klęsce,
  Wszak póki On był z naszymi ojcami,
  Byli zwycięzce!"
  Nich Bóg Księdzu błogosławi i zsyła łaski potrzebne do zbawienia. Niech Dzieciątko Jezus otacza Księdza codziennie odczuwalną miłością.
  Pogody Ducha :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem mocno związany z ewangelizacją i Dzieło Księdza z pewnością wyda owoce. Tym bardziej boli mnie zawłaszczanie naszej misji przez ludzi, którzy demonstrując postawy obce Katolikom przywołują nazwisko Księdza i autorytet Kościoła.
  http://www.fronda.pl/forum/niepodleglosc-jest-bialo-czerwona-a-nie-teczowa-kibice-na-jasnej-gorze,54023.html?page=3&#comments

  Czy wolno nam pomawiać i poniżać? Czy "cel uświęca środki"? Bardzo proszę o zajęcie stanowiska - autorytet duchownego dla mnie będzie rozstrzygający.

  Zawistowski2

  OdpowiedzUsuń