niedziela, 18 listopada 2012

Konferencja z cyklu: Zagrożenia rozwoju osobowości młodego człowieka na początku XXI wieku.

Serdecznie zapraszamy w dniach 23 - 25 listopada br. do Gdańska na VII OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ, dedykowana pamięci ks. Janusza Witkowskiego, z cyklu:

Zagrożenia rozwoju osobowości młodego człowieka na początku XXI wieku

Konferencję honorowym patronatem objęli:

JE Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański
JM prof. dr hab. Bernard Lammek, Rektor Uniwersytetu Gdańskiego

Jak piszą organizatorzy na stronie internetowej konferencji: Siódma Ogólnopolska Konferencja Naukowa jest odpowiedzią na rozpoczęty 11 października 2012 r. w całym Kościele katolickim Rok Wiary. Papież wyraża oczekiwanie, że Rok Wiary "rozbudzi w każdym wierzącym aspirację do wyznawania wiary w jej pełni". Wiarą ułomną bowiem, a właściwie jej brakiem, jest postawa wybierania sobie z dziedzictwa wiary Kościoła tego, co mi subiektywnie pasuje i tworzenia sobie jakiejś wiary w Boga na własny wzór i podobieństwo. Odnowa wiary potrzebuje zatem zgłębienia tego, w co wierzy Kościół. Ale to nie wystarczy. Benedykt XVI podkreśla, że "znajomość treści, w które należy wierzyć nie wystarcza, jeżeli następnie serce, autentyczne sanktuarium człowieka, nie jest otwarte na łaskę, która pozwala mieć oczy, aby spoglądać na głębię i zrozumieć, że to, co zostało przepowiedziane jest Słowem Bożym”.

Motywem przewodnim tegorocznej refleksji będzie hasło:

Porta fidei – wiara doświadczana i przekazywana

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Zgłoszenie można wysłać przez Internet za pomocą formularza umieszczonego po adresem: http://konferencja.cios.gda.pl/?o=zgloszenie.Na wskazanej stronie internetowej konferencji znajdują się szczegółowy program spotkania oraz wszelkie informacje organizacyjne.

1 komentarz:

  1. Panie Pawle, szkoda, ze ten Gdańsk tak daleko od Krakowa :(
    Ale bym chciała w tym uczestniczyć i wsadzić swoje "Pięć groszy" :)

    Serdecznie pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń