sobota, 12 września 2015

Maszerowanie dla Polski

Temat „imigrantów” z krajów arabskich zdominował newsy mainstreamowych mediów, które próbują nam na siłę narzucić narrację głównych graczy Unii Europejskiej, o konieczności ich przyjęcia w granice naszego państwa w taki, a nie inny sposób i w takiej, a nie innej liczbie. Podobnie, jak w wielu innych przypadkach, wspomniane przekaziory nie mają zupełnie już zdolności prowadzenia na ten temat rzeczowej dyskusji. Tradycyjnie już stają się rządową tubą, a nie przestrzenią realizacji demokratycznych standardów politycznych sporów na argumenty. Trzeba jednak przyznać, że łatwo nie mają, bo decydenci z premier na czele, wciąż podają sprzeczne ze sobą informacje w tym temacie.W całym tym mainstreamowym zgiełku chciałbym odnotować dwie wypowiedzi. Pierwsza, która mnie zszokowała, to wywiad w jednej z audycji radiowych, w której Janina Ochojska zachęcała społeczeństwo do otwarcia się na uchodźców. Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej zapewniała, że nie mamy się czego bać, ponieważ Austria i Niemcy, które przyjęły obecnie wszystkich muzułmańskich „imigrantów”, dokonają w najbliższym czasie ich selekcji i do Polski trafią tylko dobrzy. Co do tych państw, słowo „selekcja”, każdemu kto zna historię powinno kojarzyć się chyba jednoznacznie. Ale nie mainstreamowi. Ochojska jest ok, ale organizatorzy marszu, który miał się odbyć w sobotę w Warszawie, jako protest przeciwko lansowanej obecnie polityce wobec tzw. imigrantów, już w porządku nie są. Ratusz odwołał zezwolenie na manifestację, a dziennik „Metro”, jeden z prasowych organów Agory”, nazwał jego inicjatorów „nazistami”. I to jest druga wypowiedź, którą zapamiętać warto. Dodajmy, że jednym z głównych celów niedoszłej demonstracji było upamiętnienie rocznicy zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem.

Tymczasem podobny marsz rozpocznie się w Gdańsku w sobotę o godzinie 11.00, na „Skwerze Imienia Polskich Harcerzy” na Targu Rakowym. Zakończy się symbolicznie przy pomniku Jana III Sobieskiego. Nie zabraknie na nim kibiców gdańskiej Lechii.

Kolejne wydarzenie, na które chciałbym zaprosić, będzie miało miejsce w czwartek 17 września we Wrocławiu. Będziemy wspominali rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Uroczystości rozpoczną się o godz. 18.00 Mszą Świętą w kościele garnizonowym p.w. św. Elżbiety, która zostanie odprawiona w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych uczestników Wojny Obronnej 1939 roku. Natomiast o godz. godz. 19. 30 odbędzie się patriotyczna manifestacja. Trasa marszu wiedzie spod Pomnika Ofiar Stalinizmu przy ul. Świdnickiej pod Pomnik Ofiar Katyńskich. Tam zaprezentowany zostanie pokaz multimedialny i rekonstrukcja historyczna oraz będą miały miejsce przemówienia zaproszonych gości, wśród których będę i ja, za co niniejszym dziękuję. W organizację tego wydarzenia włączyli się kibice Śląska Wrocław.

Jeszcze raz zapraszam na wspomniane wydarzenia. We wszystkich przypadkach maszerujemy dla Polski!

ks. Jarosław Wąsowicz SDB

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz