sobota, 11 stycznia 2014

Podziękowanie

VI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców AD. 2014 już za nami. Jak kibice, to z godnie z przekazem rządowym i medialnym, musieli kogoś pobić… Pobili tym razem rekord frekwencji. Na Jasnej Górze było nas ok. 5 tys. Pielgrzymka wypadła okazale, o czym można przekonać się w nagraniach internetowych oraz w reportażach TV Trwam i TV Republika. Wszystkim dziękuję za obecność i wsparcie. Szczególnie tym, którzy wiernie przybywają do Częstochowy od pierwszej pielgrzymki, kiedy w tą inicjatywę niewielu wierzyło. Dzięki Bożej Opatrzności i wsparciu ważnych w środowisku kibicowskim osób wszystko niezwykle się rozwinęło. 

W tym roku szczególny wkład w organizację mieli kibice Legii Warszawa. Przygotowali wspaniała oprawę, na miejscu zaangażowali się w zbiórkę na pokrycie kosztów i tradycyjną ściepę na Pogoń Lwów. Wielkie słowa uznania należą się także gospodarzom kibicom Rakowa Częstochowa, którzy wokół pielgrzymki i spraw logistycznych krzątali się od dłuższego już czasu. Kibicom Ruchu Chorzów za wspaniała liturgiczną oprawę Mszy św. Wszystkim za wszystko, za twórczą obecność jeszcze raz wyrazy uszanowania staropolskim: Bóg zapłać! 

Pielgrzymka została w tym roku przemilczana przez media głównego nurtu. Myślę, że zaskoczyła je frekwencja, która jest ich osobistą porażką, jak i sam przebieg pielgrzymki. To milczenie jest bardzo wymowne. Osobiście sprawia mi to ogromną satysfakcję. Poza tym lepiej zamilknąć niż kłamstwem zarabiać na życie. 

Przed nami cały rok wytężonej pracy. Liczę na wsparcie wszystkich pomysłowych inicjatyw, o których informowaliśmy na pielgrzymce. 

Ks. Jarosław Wąsowicz SDB
(Gazeta Polska Codziennie, 11 - 12 stycznia 2013 r.)
 

1 komentarz:

  1. PIĘKNIE Ksiądz napisał!!!
    Ma Ksiądz rację, że lepiej zamilknąć niż kłamać, ale tak sprawę widzimy my, Katolicy. Może grzeszę, ale myślę sobie, że dziennikarze z mainstreamowych mediów są pyszni i uważają, że najlepszą karą dla Kibiców będzie zamilknąć o tej Pielgrzymce. Oni wierzą w zasadę „źle, czy dobrze byleby z nazwiska”. Sądzą, że jak nie będą pisać o Pielgrzymce, to w przyszłym roku nikt nie przyjedzie. Nie rozumieją, że tam, na Jasnej Górze dzieją się takie sprawy, których oni nie są w stanie poczuć, zrozumieć. To są uczucia poza zasięgiem ich percepcji. Szkoda, że te emocje nie są ich udziałem, bo nie mogą doświadczyć tego szczęścia, w którym uczestniczą Kibice. Poczucie tego szczęścia prowadzi do Boga, a tej drogi życzę każdemu – im również.
    Dlatego wierzę, że w przyszłym roku Kibice ponownie, jeszcze liczniej przytulą się do Naszej Mamy – Królowej Polski – Matki Bożej Częstochowskiej.
    Maryjo Królowo Polski błogosław w 2014r. Polskim Kibicom, miej ich w swojej opiece.

    OdpowiedzUsuń