sobota, 13 lipca 2013

Ruszamy na szlak

Wielkimi krokami zbliża się 15 lipca, a więc dzień w którym na pątniczy szlak wyruszy salezjańska Międzynarodowa Pielgrzymka Piesza z Suwałk do Ostrej Bramy. Przed nami dziewięć dni wędrówki po pięknej Suwalszczyźnie i Wileńszczyźnie, niezapomniane Msze św., codziennie przesuwane paciorki różańca, konferencje, czas na wyciszenie i poukładanie swoich spraw, spotkania z dobrymi ludźmi. Jednym słowem czas łaski. 

Z roku na rok na pielgrzymce przybywa też kibiców. Mamy tradycyjnie swój jeden etap, gdzie dzielimy się pomysłami, jak się lepiej organizować, co dobrego możemy zrobić w swoich środowiskach. Są już efekty naszych kontaktów z Wileńszczyzną. Pod koniec lipca kolejny już raz na wakacje organizowane przez Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy północy” przyjadą dzieci z domu dziecka w Nowej Wilejce. A na trasie odpalimy nasze kibicowskie race w Koniuchach, na skraju Puszczy Rudnickiej, gdzie sowiecko – żydowska partyzantka podczas ostatniej wojny wymordowała niemal cała polską wieś. Zapalimy je także przed tronem naszej Pani Wileńskiej. W tym roku przez kilka dni będzie z nami pielgrzymował Mariusz Pilis, reżyser słynnego już filmu „Bunt stadionów”. Postaramy się wyświetlić go naszym rodakom w Wilnie, a już 27 lipca organizujemy dwu dniowy turniej piłkarski dla kibiców kilku polskich klubów, aby w ten sposób wesprzeć fanów Polonii Wilno, która występuje na zapleczu litewskiej ekstraklasy.

O wydarzeniach na trasie postaram się na bieżąco informować. Będę pamiętał na pielgrzymim szlaku w modlitwie także o naszych czytelnikach. 

ks. Jarosław Wąsowicz SDB
(Gazeta Polska Codziennie, 13- 14 lipca 2013 r.)
 

1 komentarz:

  1. PIĘKNIE było :) Szkoda, że już koniec :(
    Ale za roku 15 lipca znowu wyruszamy :)

    OdpowiedzUsuń