niedziela, 1 stycznia 2017

Błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku

Zwyczajowo w ostatnich dniach starego roku podsumowujemy miniony czas i składamy sobie życzenia na czekające nas dni nowego 2017 roku. Z mojej perspektywy był on pod wieloma względami udany. Środowiska kibicowskie kontynuowały swoje zaangażowanie społeczne, charytatywne, nadal angażowały się w projekty upamiętniające ważne wydarzenia i postaci naszej historii. Ważne jest wciąż twórcze zaangażowanie na dawnych Kresach. Odbyliśmy udaną pielgrzymkę na Jasną Górę. Pani Premier Beata Szydło pochyliła się nad naszymi kibicowskimi postulatami, odpowiadając na nie zarówno pisemnie, jak i w mediach. W kolejnych miesiącach kibice włączali się w liczne marsze patriotyczne, począwszy od tych upamiętniających Żołnierzy Wyklętych po Marsz Niepodległości, na którym dziwnym trafem od dwóch lat nie dochodzi do żadnych awantur. Pożegnaliśmy też godnie naszych bohaterów. Kibice byli obecni na pogrzebach „Łupaszki”, „Inki” i „Zagończyka, „Jastrzębia”, „Halicza” i wielu innych naszych bohaterów, którzy odchodzą w sędziwym wieku na wieczną wartę lub dopiero po latach zapomnienia odnaleźliśmy ich doczesne szczątki i są organizowane ich pogrzeby. Pod tym względem było to na pewno rok przełomowy.


Miały jednak miejsce i takie zdarzenia, w których się nie sprawdziliśmy jako środowisko. To powinno nas mobilizować do jeszcze większej pracy, do inicjowania nowych przedsięwzięć, do angażowania się w pozytywną działalność. Ważne jest to, żeby wciąż na lepsze zmieniać siebie i świat wokół nas. Takiego podejścia życzę sobie i wszystkim kibicom. Niech nam Pan Bóg błogosławi! Niech błogosławi Polskę!

Już za tydzień spotkamy się na Jasnej Górze, aby modlić się w intencji naszej ojczyzny. Przypomnę, że patriotyczną pielgrzymkę kibiców rozpoczynamy 7 stycznia o 12.00 Mszą świętą w kaplicy cudownego obrazu Królowej Polski. Tematem przewodnim naszego pielgrzymowania będzie 75 rocznica powstania Narodowych Sił Zbrojnych i męczeńskiej śmierci błogosławionej „Poznańskiej Piątki”, wychowanków salezjańskiego oratorium i żołnierzy Narodowej Organizacji Bojowej. Po mszy poświęcimy tradycyjnie patriotyczne transparenty. Następnie w Sali o. Kordeckiego odbędzie się spotkanie z dr. Jarosławem Szarkiem prezesem Instytutu Pamięci Narodowej. Kolejny punkt to prezentacja transparentów i okolicznościowej oprawy na Wałach Jasnogórskich, za którą w tym roku odpowiedzialni są kibice Jagielloni Białystok. Ostatnim punktem spotkania będzie projekcja filmu „Po drugiej stronie życia”, który jest świadectwem jednego z nas – Andrzeja Duffeka, kibica gdańskiej Lechii. Dokument ten, w reżyserii Jarosława Mańki, został ostatnio nagrodzony na festiwalu filmów religijnych w Niepokalanowie.

Wierzę, że będzie to dla nas dobry czas. Serdecznie wszystkich zapraszam na dziewiątą już odsłonę naszej pielgrzymki. Niech Was Maryja prowadzi szczęśliwie po pielgrzymkowym szlaku na Jasną Górę! Do zobaczenia!

Ks. Jarosław Wąsowicz SDB

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz