wtorek, 7 lipca 2015

Dzieci z Wileńszczyzny przyjadą do Piły. Potrzebne jest wsparcie.Aby ich wakacje w Polsce były możliwe potrzebne jest wsparcie. Liczy się każda złotówka!

Dzięki współpracy parafii pw. Świętej Rodziny w Pile, Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży, Pilskich Patriotów oraz Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej do Piły przyjedzie grupa 25 polskich dzieci z Wileńszczyzny.

Polacy na Kresach potrzebują naszego wsparcia! Od kilku lat uczestniczymy w różnych projektach, dzięki którym pomagamy Polakom z Wileńszczyzny. W tym roku postanowiliśmy zaprosić do Piły dzieci i młodzież z kresów. Nasze miasto nie jest przypadkowe. Na tych terenach po II wojnie światowej zamieszkało wiele ludzi z kresów, w związku z czym taka akcja zyskuje nowego wymiaru — mówi ks. Jarosław Wąsowicz, inicjator akcji. 

Od 15 sierpnia, przez tydzień w Pile wypoczywać będzie grupa osób z miejscowości Mościszki z parafii Ławaryszki.

To bardzo salezjańskie miejsce na mapie Wileńszczyzny. Pracował tam salezjanin, ks. Stanisław Toporek oraz koadiutor Wojciech Wiertelak. Dziś w Mościszkach, w dawnym kołchozowym domu kultury, znajduje się kaplica w której pielgrzymi z Polski umieścili figurkę Wspomożycielki Wiernych. A w ubiegłym roku wspólnota inspektorialna zafundowała obraz św. Jana Bosko — tłumaczy ks. Wąsowicz.

Motywem przewodnim kolonii młodzieży z tej miejscowości będzie powrót do początków państwa polskiego. Wśród zwiedzania Piły i okolic, zaplanowane są wyjazdy m.in. do Górki Klasztornej, Osieka, Skrzatusza, Ujścia, Poznania, Lichenia, Gniezna, Lądu oraz jednodniowy wyjazd nad morze

Organizatorzy liczą na wsparcie akcji pomocy Polakom na Kresach. Liczy się chociażby najdrobniejsza kwota. Wpłat można dokonywać na konto (dane poniżej) lub przelać bezpośrednio z karty płatniczej poprzez serwis PayPal (link do serwisu płatniczego jest dostępny na stronie parafii: http://swietarodzina.pila.pl/2015/07/wakacje-dla-dzieci-z-wilenszczyzny/).

Nr konta: 18 12 40 1705 1111 0000 1904 1559
Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży
ul. św. Jana Bosko 1,
64-920 PIŁA
Tytułem: KRESY DAROWIZNA 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz