sobota, 17 stycznia 2015

Podziękowania

Minął już tydzień od VII Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zgromadziła ona podobnie jak w roku ubiegłym ok. 5 tys. fanów z całej Polski. Głównie byli to sympatycy klubów piłkarskich, ale tradycyjnie na Jasnej Górze zawitali również i kibice żużla, zwłaszcza z Leszna, którzy mają swój wkład w organizację naszego wspólnego świętowania.

W ramach podsumowania chciałbym przede wszystkim podziękować tym, którzy od lat wiernie towarzyszą naszej inicjatywie. Ojcom paulinom za gościnę, wyrozumiałość i otwarte serce. Moim współbraciom za wsparcie, zwłaszcza ks. inspektorowi Markowi Chmielewskiemu, dyrektorom naszych wspólnot ze Szczecina - ks. Leszkowi Ziole, ks. Mariuszowi Wencławkowi oraz głównemu przewodnikowi Międzynarodowej Pielgrzymki Suwałki Ostra Brama ks. Tomaszowi Pełszykowi. Dziękuję także ks. Tadeuszowi Isakowiczowi – Zaleskiemu, który po raz kolejny był z nami na Jasnej Górze. Wszyscy ci kapłani od wielu lat wpierają pielgrzymkę nie tylko regularnie w niej uczestnicząc, ale również są jej ambasadorami i darczyńcami. Nasze pielgrzymowanie tradycyjnie relacjonowały portale niezależne oraz Radio Jasna Góra, Radio Maryja, TV Trwam i TV Republika, za co składam serdeczne „Bóg zapłać!”.Dziękuję przede wszystkim kibicom, którzy przybyli do tronu Królowej Polski w szczerych intencjach pochylenia się nad swoim życiem, oddania Panu Bogu tego wszystkiego, co wymaga poprawy, którzy przywieźli na Jasną Górę intencje swoich bliskich i przyjaciół oraz zawierzali naszą Ojczyznę. Ona dzisiaj szczególnie potrzebuje naszej modlitwy. Przed samymi uroczystościami dostałem kilka esemesów od kibiców różnych śląskich klubów, którzy pisali, ze wstawią się w okrojonych składach, bo wspierają swoich strajkujących kolegów. Modliliśmy się także za nich.

Na Jasnej Górze otrzymaliśmy potężne wsparcie od naszych drogich kombatantów formacji niepodległościowych – „Testament Polski Walczącej”. Staje się on dla nas wielkim darem ale i zadaniem, byśmy ponieśli w przyszłe pokolenia ideały, którym nasi żołnierze byli wierni i które pozwoliły im zawsze dokonywać dobrych wyborów oraz wierności Bogu i Ojczyźnie. Uruchomiliśmy już portal www.akcja-testament.pl, który będziemy systematycznie udoskonalać. Wszystkich kibiców zachęcam do przesyłania na stronę materiałów informacyjnych i dokumentacyjnych z naszych patriotycznych inicjatyw.

Dziękuję wreszcie Tadeuszowi Płużańskiemu za wspaniały wykład, organizatorom akcji „Wyklęci – Niezłomni”, którzy zbierali podpisy pod petycją dotyczącą wydobycia naszych żołnierzy z nieznanych dotąd grobów i upamiętnienie ich postaci, wreszcie zespołowi „Forteca” za wspaniały koncert poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Śląskowi Wrocław za wspaniałą oprawę poświęconą Ziemiom Odzyskanym. Przekazuję też informacje od kibiców Legii, że pucha na rzecz Pogoni Lwów wyniosła w tym roku 2550 zł.

Kochani, mam nadzieję, że nasza pielgrzymka dodała nam wszystkim sił i motywacji do wytężonej pracy w bieżącym roku, a będzie to czas niezwykle ważny dla Polski. Nie możemy zawieść!

ks. Jarosław Wąsowicz SDB
(Gazeta Polska Codziennie, 17 - 18 stycznia 2015 r.)
 

1 komentarz:

  1. Nie zawiedziecie Ks. Jarku!
    Matka Boska Częstochowska jest z Wami - pomoże Wam :)

    OdpowiedzUsuń